Кількість переглядів: 18

На території Великодальницької ТГ проводилися заходи з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу: жителів просять не чіпати приманку

Протягом минулого тижня на території Великодальницької територіальної громади за співпраці Великодальницької сільської ради та Держпродспоживслужби проводилися заходи з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Організацією процесу обробки угідь спільно зі спеціалістами Держпродспоживслужби займалися Валерій Козир, заступник голови Великодальницької сільської ради, та Олександр Глушенко, староста с.Петродолинське.

Імунізація (вакцинація) проводилася для диких м’ясоїдних тварин, таких як червона лисиця, шакал, єнотовидний собака, вручну розподілом приманок польовими, лісовими та мисливськими угіддями поза населеними пунктами та водоймами. Приманки з вакциною виготовлені у вигляді невеличких брикетиків з запахом м’ясо-кісткового борошна, аби приманювати диких тварин, а всередині кожного — полімерний блістер з активними компонентами вакцини від сказу.

Варто зазначити, що такі заходи є дуже важливими, адже раніше вакцину розкидали по територіях з літаків, а зараз це неможливо. Аби знизити ризики спалаху сказу - однієї з найнебезпечніших хвороб, спільних для тварин та людей, розроблена ціла кампанія з пероральної імунізації, адже вже доведено, що це один із ефективних заходів боротьби зі сказом.

На оброблених ділянках Великодальницької громади працівниками Держпродспоживслужби далі проводитиметься облік споживання вакцини в період кампанії.

❗Спеціалісти закликають жителів, в разі виявлення приманок, ні в якому разі не чіпати їх, не подрібнювати та не переносити в інші місця.