Кількість переглядів: 149

Щодо повідомлення RASFF № 2023.8018 про імпортування невідповідного харчового продукту (мандарини з Греції)

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшли повідомлення через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (КАЗ5ЕР) від 20 листопада 2023 року Хо 2023.8015 стосовно виявлення диметоату в мандаринах з Єгипту, що експортувались з Греції (експортер: ОРЕОЗЕКО ТКАРЕ 5.М.Р.С., Спаппіїза) до України (отримувач: ТОВ «Фудком», вул. Залізничне шосе 57, м. Київ, 01014; місце доставки: с. Мартусівка, Бориспільський р-н., Київська обл.). (додається).

Невідповідний харчовий продукт може нанести шкоду здоров'юспоживача (Диметоат - хімічна діюча речовина пестицидів (інсектицидів), що використовується (зокрема, у сумішах з іншими активними компонентами) у сільському господарстві для боротьби зі шкідливими комахами).

Статтею 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку (суб'єкти господарювання) зобов'язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти,які перебуваютьв обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров'я людини та негайно письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, а також про вжиті заходи для запобігання виникненню ризиків для споживача.

На території Одеської області потужності підприємства-імпортера не зареєстровані.

Враховуючи можливість реалізаціїцієї небезпечної продукціїна території регіону, у т.ч. Одеського району, просимо оприлюднити цю інформацію із використанням засобів масової інформації, звернутись до споживачів та операторів ринку про необхідність вилучення (відкликання) вказаного невідповідного харчового продукту та проханням проінформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області (вул. 7-ма Пересипська,6, м.Одеса, ви(а)одеза.сопзитет.ром ма,тел. 716-13-01).
Сподіваємось на співпрацю.